SourceGames.pl

Menu

Strona twórcy GMOD | Co to jest TTT i z czym to się je?

Trouble in Terrorist Town (TTT) jest jednym z najpopularniejszycg trybów gry w Garry’s Mod.

W grze gracze wcielają się w terrorystów, wśród których zostają losowo wybrani zdrajcy, których zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich niewinnych. Niewinni nie wiedzą kim są zdrajcy, więc muszą uważać, aby ktoś im nie wbił noża w plecy.

Zdrajcy mają dostęp do specjalnego sklepu, w którym mogą zakupić przedmioty, które pomogą im w zabójstwach. Są to, między innymi: C4, wyrzutnia melonów czy kamizelkę kuloodporną.

Zabójstwa z bliskiej odległości zostawiają DNA na ciele. Wtedy do gry wkracza detektyw (wybierany losowo, gdy na serwerze są min. 10 osób). On także ma dostęp do specjalnego sklepu, w którym może zakupić np. stację uzdrawiającą. Detektywi mają skaner DNA, za pomocą którego zbierają dane z ciała i mogą odnaleźć mordercę, jednak muszą się śpieszyć zanim DNA przedawni się.

Rolą niewinnych jest przeżycie. Mają nie dać się zabić, ale muszą wytropić zdrajców. Oczywiście nie mogą zabijać wszystkich w celu sprawdzenia ich statutu. Muszą mieć na to dowody. Takim dowodem może być np. morderstwo, podłożenie C4 czy chodzenie z przedmiotem zdrajcy. Nie zidentyfikowanie ciała także jest aktem zdrajcy i można za to zabić.

Niewinni oraz detektywi nie wiedzą kto nie żyje, dopóki jego ciało nie zostanie zidentyfikowane. Zdrajcy jednak mogą uniemożliwić to np. wyrzucając ciało w miejsce niedostępne albo spalając je flarą. Zabójstwa i tak wyjdą na jaw, jeżeli zdrajca zostanie zamordowany.

Na niektórych mapach są pułapki, które mogą odpalić zdrajcy. Są przydatne, jeżeli chcesz kogoś zabić tak, aby nikt się nie dowiedział, że to ty. Przykładem jest przejście na mapie ttt_67thway_v3, gdzie wciśnięcie przycisku w pokoju zdrajcy, zamyka przejście, które następnie jest wypełniane wodą.

Co czterech graczy na serwerze zostaje wybrany jeden zdrajca. Mogą oni rozmawiać ze sobą na specjalnym czacie, gdzie tylko oni będą widzieć i słyszeć co mówią.

Źródło tekstu: http://zoba.to/-/yeDjzY/ (link wygasł)

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i wciskając Ctrl+Enter.

Kategorie:   Garry's Mod

Wiadomość dla posiadaczy Adblock/uBlock

Nasza strona nie posiada reklam, możecie go spokojnie wyłączyć dla poprawnego działania strony :-)

Włączony AdBlock/uBlock powoduje problemy ze zgłaszaniem błędów w tekście.

Zgłoś błąd w pisowni

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: