SourceGames.pl

Menu

GMOD | DarkRP – poradnik dla początkujących

DarkRP – jest kolejnym jednym z największych trybów dla gry Garry’s Mod którym głównym zamysłem jest symulacja życia miejskiego. Możesz stać się bandytą i rabować ludzi albo zostać policjantem, i chronić miasto przed kryminalistami. Możesz otworzyć sklep z bronią lub restaurację, w której sprzedajesz najsmaczniejsze jedzenie w mieście. Możesz też zostać burmistrzem i zarządzać swym miastem – a mianowicie policją, gospodarką miejską i osobami licencjonującymi  (?).

UWAGA

PORADNIK TEN POSIADA DUŻĄ ILOŚĆ TEKSTU, I MA ZAMIAR BARDZIEJ WYTŁUMACZYĆ PANUJĄCE ZASADY NA DARKRP NIŻ NAUCZYĆ WAS JAK GRAĆ – TEGO JUŻ MUSICIE NAUCZYĆ SIĘ SAMI.

 

Złote zasady których powinieneś przestrzegać

Te złote zasady są zasadami, których musisz absolutnie przestrzegać, w przeciwnym razie wszystkie oczy przychodzić będą na ciebie po tym jak popełnisz niewytłumaczalne okrucieństwo przeciwko komuś. Zasad tych ich mnóstwo, ale w tym momencie oprę tę listę na 5 podstawowych zasadach, których musisz przestrzegać:

Nie popełniaj ”RDM (Losowe zabijanie)
DarkRP - RDM

RDM pochodzi od ‘Random DeathMatch’. To dosłownie przekłada się na nieuzasadnione morderstwo. Nie rób tego na litość boską, w przeciwnym razie będziesz prześladowany słowami (na czacie) przez swoją ofiarę i jego kolegów, a nawet przez administrację. Cholera, admin może cię wsadzić do paki za to. (Przejdę do bardziej szczegółowych informacji o konsekwencjach łamania tych zasad później)

 

Próbuj nie łamać “NLR” (New Life Rule – nowa reguła życia)

936690495_preview_20170529185732_1
“Nowa reguła życia” jest w zasadzie ograniczona do powrotu do miejsca, w którym umarłeś lub oddziaływałeś na zabójców przez 2 lub więcej minut. Jeśli nie wystąpisz w obrębie tak zwanego obszaru NLR, nie powinno być zbyt wiele konsekwencji dla złamania tej reguły. Prawdopodobnie dostaniesz surowy ochrzan od administratora. Moim zdaniem można zignorować tę regułę, jeśli jesteś ofiarą RDM, ale nie ja ustalam zasady w ten sposób więc…

 

Zawsze stosuj ‘FearRP

FearRP

FearRP jest zasadą, że twoje życie w grze ma jakąś wartość i że musisz je chronić za wszelką cenę. Oznacza to, że oddajesz swoje pieniądze paru bandytom lub przyznajesz, że nie masz pieniędzy i akceptujesz swój los. Jeśli ‘złamiesz’ FearRP, to znaczy, że prawdopodobnie wyciągłeś broń na faceta, który właśnie wyciągnął broń na ciebie.

 

Nie nadużywaj propów (Prop Abuse)

Prop Abuse

Nadużywanie propów jest tam, gdzie dzięki nadużywaniu propów w grze, można uzyskać nieuczciwą przewagę. Istnieje wiele sposobów, w jaki możesz to zrobić, takich jak używanie propów jako broni (propkilling) lub używanie propów, aby wspiąć się na wysokie obszary (propclimbing). Jeśli to zrobisz, po prostu umrzyj. Proszę.

Nigdy nie szalej

Never go postal

Moja nazwa użytkownika nie jest ważna. Ważne jest to, co zamierzam zrobić. Ja k♥♥♥a tylko nienawidzę tego serwera i robaków administracyjnych ucztujących na darowiznach (podatkach) od ciężko pracujących graczy. Całe moje czasy są zimne, gorzkie NLR … i zawsze chciałem zostać zbanowany (perm). To jest czas zemsty, a żadna drukarka nie jest warta oszczędzenia. I będę umieszczać w spawnie dużo ludzi, jak tylko mogę. Nadszedł czas dla mnie, czas RDM… i nadszedł czas, aby mnie zbanować. Moja krucjata do oczyszczania serwerów zaczyna się … tutaj …

Never go postal - 2

Ban

 

 

 

Zasady ogólne

Prawo (zasady panujące w mieście) może być ustalone przez burmistrza i mogą to być dowolne prawa, które sobie życzy. Chociaż istnieje wiele ustaw, które zostały domyślnie ustawione, np. Nie mordowanie, napastowania, kolejna przestępczość zaczynająca się literą M, itd. Inne domyślne przepisy mogą obejmować:

 

 

Nie chodź z bronią w miejscu publicznym

936690495_preview_20170529213708_1

Gliniarze stają się POWAŻNIE wrażliwi na bezczelne osoby, które trzymają swoją broń wystawione na widok publiczny, prawdopodobnie bez jakiegokolwiek powodu. Baza graczy DarkRP może być nieprzewidywalna, a w najgorszym przypadku stanie się bezwzględna. Pomyśl o tym tak, jako ‘ekspozycja publiczna’: po prostu nie zrobisz tego. Miej trochę przyzwoitości, zboczeńcu. To prowadzi mnie do następnego punktu … no cóż, następny kawałek nie ma nic wspólnego z publiczną ekspozycją, ale jest związany z bronią – dostajesz pomysł.

 

 

Nie noś licencji na broń gdy posiadasz/sprzedajesz bronie

936690495_preview_20170529225101_1

Jest to prawdopodobnie najmniej egzekwowana zasada w grze. Chodzi o to, że musisz posiadać broń wydaną przez burmistrza, aby można było legalnie posiadać broń. Jednak nikt nie narzuca prawa posiadania broni, dopóki ludzie nie zaczną z niej strzelać.

 

 

Handluj narkotykami i/lub posiadaj drukarki pieniędzy

936690495_preview_20170529221735_1

Podobnie jak w prawdziwym życiu, nie warto sprzedawać crack’a (kokainy) w domu, ponieważ gliniarze prawdopodobnie rozwalą Ci za to drzwi … a może zrobią to gangsterzy, którzy łapią wasze zamiary. Prowadzenie narkotyków może być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy, ale jak w prawdziwym życiu jest to niewiarygodnie ryzykowne. To samo dotyczy drukarek pieniędzy. Ludzie zazwyczaj potrafią identyfikować drukarkę pieniędzy według specyficznych dźwięków wydawanych przez nie, dlatego starają się oni znaleźć odosobniony obszar, jeśli zamierzają używać drukarek pieniędzy.

 

 

Bycie bezdomym

936690495_preview_20170529223330_1

To nie jest niezgodne z prawem, ale gliniarze (i reszta graczy jako całość) uwielbiają poniżać hobosów prawdopodobnie ze względu na ich tendencję do rzucania wszystkiego w jednym miejscu. Musisz się spodziewać tego rodzaju nadużyć, gdy grasz jako hobo.

 

 

Wybierz swój serwer!

936690495_preview_20170531220356_1

Jest ich wiele do wyboru. Łatwy sposób na określenie ich jakości to spojrzenie na ping, ilość graczy aktualnie grających i ile kwadratów ma serwer. Jeśli ma bardzo niski ping i dużą ilość graczy i pełny pasek (który przy okazji jest jasno zielony ), to dołącz do niego. Jedną z rzeczy, na które naprawdę nie można sobie wyobrazić, to jaki jest typ ludzi na tym serwerze, ale to niemożliwe do przewidzenia. Poza tym nieprzewidywalność jest powodem, dla której DarkRP jest tak … przyjemny? Tak sądzę?

Zaczynając od początku

Dużo tego zależy od tego, co chcesz zrobić, więc krótko i krótko omówię tę sekcję:

  1. Aby kupić nieruchomość, musisz nacisnąć przycisk R, patrząc na drzwi.
  2. Aby zablokować drzwi, posiadać “klucze” w ekwipunku (znajdujący się pod “2”) i nacisnąć lewy przycisk myszy.
  3. Aby odblokować drzwi, wykonaj to samo co w 2. ale kliknij prawy przycisk myszy.

Kupowanie apartamentu/domu

4000_screenshots_20170528002458_1

Nie ma większej potrzeby, by je mieć, oprócz posiadania możliwości nazwania go swoim.
… lub miejsce na ostateczną walkę.

936690495_preview_20170531183549_1

Zaś, mając takie miejsce jak Michał, nie jest ono tak świetne, ponieważ nie ma zbyt wielkiej szansy na szybką ucieczkę. Musisz również upewnić się również, że nie ma nic wartościowego w twoim domu.

 

 

Base Building

Jeśli chcesz mieć dobrze chronioną, dobrze rozwiniętą bazę, to pierwsze miejsce, w których musisz szukać, to obszary, w których nie ma wielu graczy, które są umiejscowione jak najdalej od innych. Na przykład obszar przemysłowy w rp_downtown:

936690495_preview_20170530193128_1

Jeśli chodzi o budowanie obrony bazy, zostawię to za następną sekcję. Teraz porozmawiajmy o sklepach.

 

Tworzenie sklepu

Teraz będziesz chciał zastosować przeciwną taktykę w porównaniu do budynku bazowego; załóż sklep jak najbliżej hotspotów, najbliżej jak tylko możesz.

Daje to wiele zalet:

  1. To dla każdego wygodne i zwiększa dostępność. Więcej klientów = dużo £atwej ka$y, prawda?
  2. Gliny nie będą tak daleko. Policjanci lubią patrolować obszary, w których kręci się wiele osób. Więc jeśli twój sklep zostanie napadnięty, masz nadzieje, że twoje ostatnie grosze będą chronione.

Upewnij się, że umieścisz przesuwające się drzwi za pomocą keypada (sprawdź pasek narzędzi w menu odradzania, wszystko to jest całkiem oczywiste) dla zwiększenia bezpieczeństwa, a jeśli jesteś właścicielem sklepu, to interesujący sposób zarządzania transakcjami. Zostawiam to do ciebie, aby dowiedzieć się jak to zrobić.

 

 

Budowanie obrony

Drzwi śmierci

Niesławne śmiercionośne drzwi są że tak powiem jedne drzwi, które działają w bardzo ciekawy sposób, to umieszczenie pewnego materiału za nimi. Najpierw znajdź drzwi w menu propów pod zakładką “Construction Props”. Materiał ten  powinien być zlokalizowany gdzieś blisko samego wierzchu i nazywa się “Storefront_Template001a_Bars”. Weź je, a następnie wyjmij narzędzie materialne. Wybierz jeden z dzikiej różnorodności materiałów, zalecaną rzeczą jest materiał “myśliwy / myplastic” (siatka z białych kwadratów) i strzel nimi do drzwi. Zauważysz, że z jednej strony drzwi mają jakiś czarny lub biały arkusz pokrywający go, który uniemożliwia Ci spojrzenie przez niego. Jednak po drugiej stronie drzwi, będziesz mógł zobaczyć prosto przez drzwi. Daje to (niewątpliwie nieuczciwą) przewagę nad opozycją, ale cholera, jeśli nie jest to przydatne to po co jest? Nie możesz przez nie zabić, więc musisz zacząć myśleć kreatywnie.

936690495_preview_20170531191319_1

(po lewej domyślnie, pośrodku z materiałem, po prawej z materiałem po wewnętrznej/drugiej stronie)

Dobrze zbudowana baza obronna wykorzystująca tę strategię wyglądałby tak:

936690495_preview_20170531193607_1

To jest genialne: ty i Twoi znajomi możecie dokładnie zobaczyć, co robią napastnicy, i masz możliwość zablokowania ich używając frontowej bramy (przycisk znajduje się za prawą ścianą) z dostępem do wyższego poziomu i wszystkich rogów. Nie ma sposobu, aby atakujący mógł przetrwać takie zasadzki. Nie nauczę cię, jak zbudować to wszystko, bo to za dużo wysiłku by to wytłumaczyć na raz, i nie proś o to. Zajrzyj do tego poradnika, poradnika który Ci pomoże to zrozumieć. [Pojawi się wkrótce przyp. autor tłumaczenia]

 

Znak KOS

936690495_preview_20170531195958_1

Ach, tak, niesławny znak KOS. Pewien znak, że w tej szybie wentylacyjnym niedzieje się absolutnie nic specjalnego. Jest to zwykle miecz obosieczny. Jednym ze sposobów może działać jako środek odstraszający, który sprawia strach w sercach jednostek i przechodniów. Jednak wobec gangów rywalizujących, może to również sprowokować pewne działania, znaki te mogą być również czerwoną flagą dla gliniarzy. Używaj ich według własnego uznania i ostrożności.

Zanikające drzwi
Zanikające drzwi, naprawdę nie chcę tego tłumaczyć. To dość oczywiste, co robią; zmieniają zwykłe propy w całkowicie niesolidne, pozwalając na przejście prosto przez nie.
Jeśli rozumiesz podstawową mechanikę (wiążąc pewien klucz, aby pewna rzecz działała, a wiążące przyciski i / lub klawiatury z tym samym kluczem, aby aktywowały niezależnie od tego, co w istocie jest) z Garry’s Moda to bardzo prawdopodobne że zrozumiesz, jak zrobić przesuwane drzwi. W połączeniu z klawiaturą okazały się nieocenione w obronie Twojego sklepu / bazy.

Dalsza część na następnej stronie!

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i wciskając Ctrl+Enter.

Kategorie:   Co nowego?, Garry's Mod

Wiadomość dla posiadaczy Adblock/uBlock

Nasza strona nie posiada reklam, możecie go spokojnie wyłączyć dla poprawnego działania strony :-)

Włączony AdBlock/uBlock powoduje problemy ze zgłaszaniem błędów w tekście.

Zgłoś błąd w pisowni

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: