SourceGames.pl

Menu

Steam wprowadzi niedługo płatność w PLN!

Polscy gracze długo czekali na możliwość płacenia na Steamie w złotówkach i w końcu się doczekaliśmy. Polska waluta pojawi się w sklepie Valve jeszcze tej jesieni.

 

Valve regularnie dodaje do Steama nowe waluty, ale dotychczas wśród nich próżno było szukać złotówki. To zmieni się wraz z kolejną taką inicjatywą, w ramach której do sklepu trafi 10 nowych walut – w tym i nasze “PLN”! To jeszcze nie jest oficjalna wiadomość, ale Valve już rozsyła deweloperom e-maile informujące o takiej inicjatywie. Co ważne, premiera naszej rodzimej waluty na Steamie odbędzie się już niedługo i ma być ona dostepna już podczas jesiennej wyprzedaży, która odbędzie się zapewne w listopadzie.

 

Nasza waluta otrzymała też dodatkowy opis:

Złotówka jest walutą przypisaną do terytorium Polski, ale jak zwykle każda licencja zakupiona w kraju należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego w formie prezentu lub bezpośredniej gry może być aktywowana przez użytkownika mieszkającego na tym terytorium.

Wynika z tego, że Polska będzie miała własne ceny, natomiast nie będzie problemu z aktywacją gifta zakupionego na naszym Steamie, jeśli tylko będzie on aktywowany w innym kraju EEA. I odwrotnie. To jednocześnie wskazuje, że raczej nie ma co liczyć na zdecydowanie niższe ceny niż w Euro, bo w tym celu Steam musiałby wprowadzić blokadę regionalną na nasz kraj. No nic, zobaczymy jak będzie wyglądać to w praktyce.

 

Źródło: KomputerŚwiat.pl

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i wciskając Ctrl+Enter.

Kategorie:   Nowości, Steam

Wiadomość dla posiadaczy Adblock/uBlock

Nasza strona nie posiada reklam, możecie go spokojnie wyłączyć dla poprawnego działania strony :-)

Włączony AdBlock/uBlock powoduje problemy ze zgłaszaniem błędów w tekście.

Zgłoś błąd w pisowni

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: