SourceGames.pl

Menu

Oficjalna strona gry Zombie Panic! Source – Zasady gry

Podstawowa idea Zombie Panic! Source jest stworzenie solidnej gry opartej na klasycznym scenariuszu epidemii zombie. Chodząca śmierć nadchodzi po ostatnie ocalałe osoby, pozostali ocalali muszą walczyć z nimi i żyć przez resztę dnia.

Zasady gry wyglądają następująco:

Na początku każdej rundy gracze mogą zdecydować czy dołączyć zespołu ludzi lub ochotniczo zostać pierwszym zombie. Jeśli nikt nie chce zostać ochotnikiem gra wybierze losowo jednego człowieka, i wtedy zabawa się rozpocznie! Celem pierwszego zombie jest zarażenie ludzi, podczas gdy celem ludzi jest pozostać przy życiu tak długo, jak to możliwe, osiągać wyznaczone cele, a nawet powybijać wszystkie zombie. Haczyk jest taki, że gdy jeden z was umrze, dołączy on do szeregu zombie, będąc gotowym do wykończenia pozostałych przy życiu graczy. Ludzie nie wiedzą z listy graczy, który żyje a kto jest zombie.

Ostatecznie pozostanie tylko jeden ocalały, jeśli wszystko pójdzie źle, oparty plecami o ścianę, stanie twarzą w stronę żywych trupów – jego byłych sojuszników. W rundzie “Survival” drużyna zombie ma tylko pewną liczbę żyć, gdy zombie zostanie zabite, traci jedno życie z licznika. Jednak, gdy zombie zabije człowieka, wtedy zyskają 1 życie. Kiedy zombie stracą wszystkie życia, pozostali ocaleni wygrywają rundę, zabijając pozostałą resztkę nieumarłych pozostawioną na mapie. W rundach z celem  wykonania zadania (Objective), zombie mają nieograniczoną liczbę żyć, podczas gdy ludzie muszą wypełnić wiele celów map, aby wygrać.

Umiejętności i przewagi ludzi:

Szybkość – zombie może działać tylko w około 80% najwyższej prędkości człowieka. Jednak im więcej broni i amunicji człowiek podnosi, tym bardziej go to spowolni, co czyni go łatwym celem dla zombie. Jeśli nic na sobie nie ma, człowiek może z łatwością uciec zombie. Uważaj, abyś nie został wprowadzony w kozi róg…

Broń – ludzie dysponują szeroką gamą broni używaną do obrony, takich jak broń palna, materiały wybuchowe i broń wręcz (biała). Istotne jest, aby ludzie znajdowali broń i amunicję na mapie, aby przetrwać, ponieważ od kiedy startujesz z losową bronią wręcz i pistoletem  wyszukanie broni typu karabin jest koniecznością. Pamiętaj, że ilość miejsca w ekwipunku jest ograniczona, a noszenie dużej ilości broni tylko cię spowolni, więc dzielenie się bronią z pozostałą drużyną jest koniecznością!

Liczby – na początku rundy jest tylko 1-3 zombie, w zależności od tego, jak jest dużo jest graczy. Każdy inny jest ocalałym. Oznacza to, że mogą łatwo ochraniać na siebie nawzajem i zapewniać ogień zaporowy. Jednak gdy ich amunicja zacznie się kończyć ludzie zaczną się sprzeczać między sobą o resztę pozostałych cennych magazynków z amunicją.

Komunikacja – zamiast pisać do sobie wzajemnie (zajmując już zajęte ręce), co może być naprawdę niebezpieczne, podczas gdy zombie czekają w cieniu, ludzie mają zdolność komunikowania się za pomocą poleceń głosowych. Jest menu z kilkoma powszechnie używanymi komendami, które mogą pomóc ocalałym zorganizować obronę, wymieniać się amunicją i poprosić o pomoc.

Panika! – Upuść wszystko, co masz w dłoniach i uciekaj! Daje to czasowe przyspieszenie, co pozwala na szybką ucieczkę, ale użyj go mądrze.

 

Zdolności i zalety Zombie:

Regeneracja – Z czasem zombie regeneruje punkty życia, co utrudnia ocalałym pozbycie się nieumarłych.

Roznosiciel – Pierwszy Zombie z rundy różni się znacznie od innych nieumarłych – wygląda inaczej, brzmi inaczej, i ma zdolności, o których przeciętny zombie może tylko marzyć. On jest roznosicielem! Z możliwością zarażania ludzi (Domyślnie: 10% szans na zakażenie poprzez uderzenie) spowoduje panikę i paranoję wśród osób żyjących. Ma również możliwość ryczenia, wzywania innych zombie do pomocy.

Trwałość – Zombie mogą często umierać, ale nie zrezygnują. Po prostu będą ciągle kręcić się w kółko, dopóki twoja amunicja się nie skończy, twoje plecy są przy ścianie i nie ma ucieczki.

Liczby – Później w grze, gdy nieumarłe szeregi wypełnione są świeżymi zmarłymi, ostatnich kilku ludzi znajdzie lepszą broń o małej wygodzie, a przytłaczające hordy zombie zamkną drogę ucieczki.

Zombie Vision – Zombie nie mogą używać latarek, więc mają możliwość korzystania z Zombie Vision. Z-Vision działa w taki sposób, że rozświetla każde możliwe źródło światła w pomieszczeniu, aby było bardziej widoczne. Co ważniejsze, gdy ludzie się zmęczą, zaczynają świecić krwawym czerwonym, co ułatwia zombie śledzenie ich zdobycz. Aby zapobiec zabawie w chowanego, który po prostu siedzi nieruchomo, też zacznie się świecić na czerwono przez sam strach nieznanego.

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i wciskając Ctrl+Enter.

Kategorie:   Zombie Panic! Source

Wiadomość dla posiadaczy Adblock/uBlock

Nasza strona nie posiada reklam, możecie go spokojnie wyłączyć dla poprawnego działania strony :-)

Włączony AdBlock/uBlock powoduje problemy ze zgłaszaniem błędów w tekście.

Zgłoś błąd w pisowni

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: